Zpět na aktuality pro veřejnost

Pečujte o svá ústa, vaše tělo to ocení

Pod tímto heslem se Česká stomatologická komora ve spolupráci s partnery letos v březnu již šestým rokem připojuje k oslavám SVĚTOVÉHO DNE ÚSTNÍHO ZDRAVÍ (SDUZ), jak jsme si počeštili svátek World Oral Health Day, pořádaný Světovou dentální federací (FDI) ve více než 150 zemích světa.

Image

Cílem projektu je připomenout dospělým i dětem význam ústní hygieny, preventivní péče o ústní dutinu, zdravých stravovacích návyků a jejich vlivu na celkový zdravotní stav organismu.

Během oslav se koná řada přednášek o ústním zdraví, nácviků správné ústní hygieny, besed, seminářů a miniworkshopů, které připravují dentální hygienistky a studenti zubního lékařství na mnoha místech v Čechách i na Moravě.

Sledujte webové stránky www.sduz.cz s množstvím užitečných a zajímavých informací týkajících se péče o ústní dutinu a s kalendářem všech akcí. I když velká část z nich se koná ve školách, školkách a dalších zařízeních pro děti, a jsou tedy neveřejné, naleznete v kalendáři i akce, které jsou určeny každému, kdo o ně projeví zájem.