Zpět na aktuality pro veřejnost

Oslavy Světového dne ústního zdraví 2017

Světový den ústního zdraví (SDUZ) se slaví každým rokem 20. března. Svátek organizuje Světová dentální federace (FDI) společně s národními dentálními asociacemi ve spolupráci s globálními partnery.

Česká stomatologická komora (ČSK) se k oslavám letošního jubilejního desátého ročníku opět, podobně jako v předcházejících letech, opět připojila.

Ústředními hesly SDUZ 2017 jsou Chytře ke krásnému a zdravému úsměvu a Ústní zdraví je součástí našeho života. Akce v rámci oslav se tedy budou týkat všech věkových kategorií od malých dětí po nejstarší generaci.

Oslavy, které v ČR trvají celý měsíc březen, byly oficiálně zahájeny ve středu 15. 3. 2017 tiskovou konferencí, na které vystoupil MUDr. Pavel Chrz, prezident ČSK, MUDr. Hana Zallmannová Čechová, doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., a MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA.

ČSK ve spolupráci s mediálními partnery oslav připravila řadu vystoupení odborníků z řad zubních lékařů a dentálních hygienistek, kteří budou veřejnost populární formou seznamovat s pravidly správné ústní hygieny, zdravých stravovacích návyků a jejich vlivu na celkové zdraví. Vystoupení doprovází soutěže o atraktivní ceny od partnerů, kteří společně s Českou stomatologickou komorou oslavy připravovali.

Kalendář všech mediálních vystoupení, odborných přednášek, přehled slevových akcí a další zajímavé informace o ústní hygieně včetně edukačních videí a informační brožury sledujte na na webových stránkách Světového dne ústního zdraví www.sduz.cz.